28 balandžio, 2021

Prireiks tik vieno įrankio – ir sutvarkysite visą sodą

Profesionalų ir paprastų vartotojų pamėgtas japoniškų įrankių gamintojas „Makita“ siūlo išeitį taupiems ir neturintiems daug vietos – universaliuosius įrankius, kurie išsyk prireikus gali virsti gyvatvorių ar žolės žirklėmis, krūmapjove, kultivatoriumi ar pūstuvu. Kas tai per įrankis papasakojo sodo technikos konsultantė Laura Bučiūtė.

– Nemažai daliai vartotojų gamintojas „Makita“ asocijuojasi su aukštos kokybės įrankiais, skirtais remontui. Rinka nestovi vietoje – ar įrankiai, skirti sodo darbams ir aplinkos tvarkymui, lentynose sudaro didelę visų gaminių dalį?

– Taip, „Makita“ turi vieną didžiausių pasaulyje akumuliatorinių įrankių asortimentą, ir jis vis plečiasi. Remonto įrankiai paklausūs ištisus metus, bet, tik pradėjus žaliuoti žolei, sodo technika tampa viena populiariausių.

– „Makita“ siūlo įrankius, kurie tikrai praverstų kone kiekviename sode – multisistemos variklius, turinčius įvairiausių priedų. Ar jie naujovė rinkoje, ar jau išbandyti ir įvertinti?

– Multisistemos varikliai jau nėra naujovė. Dar daugiau – šio įrankio populiarumas ir universalumas sulig kiekvienu sezonu vis didėja. Pirmąjį modelį, veikiantį su dviem akumuliatoriais pristatėme prieš kelerius metus.

Šiemet pasirodė kitas, veikiantis su vienu akumuliatoriumi. Prie abiejų tvirtinasi tie patys priedai: šepečiai, kultivatoriai, krūmapjovės, pūstuvai ir kt. Paprastai sakant, tai – rankena su varikliu, prie kurios prisitvirtina antgalis, ir įrankis jau gali būti naudojamas vis kitam darbui atlikti.

Kasmet sukuriama vis daugiau priedų šiam varikliui. Šiuo metu sukurta net 16-ka priedų / antgalių, skirtų įvairiausiems sodo ir kiemo darbams.

– Ar akumuliatoriai – pagrindiniai šiųdviejų įrankių skirtumai?

– Akumuliatoriai anaiptol nėra vieninteliai šių įrankių skirtumai. Abu veikia su tais pačiais 18V akumuliatoriais iš plačiausios pasaulyje akumuliatorinių įrankių sistemos, tik vienas įrankis – su dviem, o kitas – su vienu akumuliatoriumi. Dėl šios priežasties skiriasi šių įrankių galia ir, žinoma, atliekamo darbo apimtis.

Modelį, veikiantį su dviem akumuliatoriais, rekomenduojame turintiems didesnį sodą ar kiemą, taip pat darbams, reikalaujantiems daugiau galios. Įrankis, veikiantis su vienu akumuliatoriumi, atliks visus tuos pačius, tačiau tik smulkesnius darbus.

Na, žinoma, atitinkamai skiriasi ir įrankių svoris bei valdymo galimybės. Žinoma, abiejuose įdiegtos tos pačios technologijos, skirtos naudotojo patogumui ir saugumui: bešepetėlinis variklis, apsauga nuo drėgmės ir dulkių, atatrankos kontrolė bei elektrinis stabdys.

– Kurie multisistemos variklio priedai sulaukia daugiausia sodininkų dėmesio?

– Populiariausias – šepetys, skirtas trinkelėms nuvalyti tiek šiltuoju metų laiku, tiek žiemą. Pastarąją žiemą šis priedas buvo itin paklausus.

Taip pat – ir gyvatvorių žirklės. Dėl jų prailginto koto ir reguliuojamo kampo, be kopėčių galima apkirpti net aukščiausias gyvatvores. Tarp populiariausių pasirinkimų – ir aukštapjovė, kuri ypač paklausi ankstyvą pavasarį, kuomet reikia apgenėti aukštai esančias medžių šakas.

– Jeigu sandėliukuose reikėtų sutalpinti visus įrankius ir įrenginius, kurių gali prireikti sode, greitai, matyt, būtų sunkoka praeiti?

– Multisistemos variklio priedų sandėliavimui nereikia tiek daug vietos kaip kitai sodo technikai, užtenka vieno kampo sandėliuke. Be to, nebūtina įsigyti visų priedų – pakaks tik tų, kurie būtiniausi. Prireikus, antgalių visuomet galima įsigyti papildomai. Net ir po kelerių metų, apsisprendus nusipirkti norimą priedą, jis tikrai tiks turimam multisistemos variklio modeliui.

– Kur galima įsigyti šiuodu multisistemos variklius su norimais priedais?

– Multisistemos variklius, kaip ir kitus „Makitos“ įrankius, galima įsigyti oficialių „Makitos“ atstovų prekybos vietose. Jų sąrašas pateiktas svetainėje www.makita.lt. Čia reikia pabrėžti, jog tik šiose prekybos vietose įsigytiems akumuliatoriniams ir elektriniams įrankiams gamintojas fiziniams asmenims ir įmonėms suteikia nemokamą trejų metų garantiją.

– Kaip nesuklysti renkantis tinkamiausią daugiafunkcį įrankį?

– Labai paprasta – tiesiog nemokamai išsikvieskite „Makitos“ sodo įrankių demonstracijas organizuojančius specialistus ir patys išbandykite tiek multisistemos variklius, tiek kitus įrankius, taip pat tiesiogiai pasikonsultuokite su mūsų specialistu. Atvykstame į bet kurią Lietuvos vietą. Labai norime, kad kuo daugiau žmonių pamiltų „Makitą“ ir pajustų, koks malonumas dirbti sode su puikiais įrankiais.

Šaltinis: lrytas.lt